herkesin üniversite okumasına gerek yok

Üniversite okumayan genelde kitap da okumuyor. Kitap okusa zaten üniversite okumasa da olur. İşte üniversite bunu zorunlu kılıyor. Diploma alacaksan bu bilgileri bileceksin diyor. Kitap okuyan hayatını daha hızlı pratikleştirir. Daha çok gezmeyi öğrenir.

虚假原因谬误

Üniversite okuyan insanların kitap okumaması; kitap okuması halinde üniversiteye ihtiyaç duymaması; kitap okuyan kişinin gezmeyi öğrenmesi ve Üniversitenin kitap okumayı zorunlu kılması birer Yanlış sebep safsatasıdır. Hiçbir delile dayanmadan, birbiriyle ilişkilendirilmeleri de safsatadır.

herkesin üniversite okumasına gerek yok

Hayallaerini sınırlarsın!

虚假原因谬误

Üniversitede eğitim alan kişinin hayallerinin sınırlanmasına sebep olduğuna dair yeterli delil mevcut değil

Kadınlar anal seks yapmamalıdır.

Bekaret zarda değil, beyindedir.

偏见的语言

Önyargılı dil safsatası

Kadınlar anal seks yapmamalıdır.

Bekaret ister arkadan olsun ister önden olsun gider. Yani anal sex bekareti asla korumaz. Arkadan da bir ilişki yaşansa o kızın bekareti gitmiştir. Çünkü arkadan ilişkide önden ilişki sayılır. Aralarında hiçbir fark yoktur. Kızlık zarının yerinde duruyor olması hiçbir şeyi değiştirmez.

是与应该谬误

Bu önerme baştan aşağı 5 safsata bir arada eder. Anal ilişkinin vajinal ilişki sayılması? Kızlık zarının yerinde duruyor olmasının hiçbir şeyi değiştirmemesi?

Kadınlar anal seks yapmamalıdır.

"Anal bekaret" diye bir kavram da vardır.

不相关的结论

Kaynak olduğu iddiea edilen linkte bulunan seks hikayesinden yola çıkarak "Anal bekaret" diye bir kavramın varlığı sonucuna ulaşmak tam bir safsatadır

Kadınlar anal seks yapmamalıdır.

Adabıyla yaparsan sorun yok!

诉诸信念

Hangi adap? Nerenin ve kimin adabı? Tam bir safsata.